ulti Clocks

Ulti Clocks content

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
25 Września 2022
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga
Start Sześciolatki
PDF Drukuj Email

Rekrutacja do klasy I

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

w Pszowie


informuje, że od 01.03.2021 r. do 19 .03. 2021 r. rozpoczną się zapisy

uczniów do klasy I

na rok szkolny 2021/2022


zgłoszenie* (dla uczniów z obwodu szkoły)

wniosek** (dla uczniów spoza obwodu szkoły)


można pobrać osobiście w sekretariacie szkoły w godz.

7.30 do 15.30  lub ze strony internetowej szkoły

Telefon kontaktowy: 32/4540612Zarządzenie nr 021.7.2021 Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 z dnia 11 lutego 2021 r. Więcej


Załączniki do pobrania:

 

 

* zgłoszenie do klasy I dzieci z obwodu szkoły (zgodnie z Uchwałą nr XXVI/201/2017 Rady Miasta w Pszowie z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie dostosowania  sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego

**uczniowie spoza obwodu podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu  w terminach określonych w Zarządzeniu Burmistrza Miasta Pszów oraz Zarządzeniu Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Pszowie

 

 

Nasza szkoła
Udział w programie Radosna Szkoła Udział w programie Radosna Szkoła


Udział w programie Radosna Szkoła
Udział w programie Radosna Szkoła
Pomoce dydaktyczne Pomoce dydaktyczne
Kącik do zabawy Teatrzyk szkolny
Sala lekcyjna Sala lekcyjna
Sala lekcyjna Sala lekcyjna
Sala lekcyjna Świetlica
Tablica interaktywna Gazetka ścienna

 

 

 

Sześciolatek w naszej szkole

 

Sześciolatek w naszej szkole


Możliwość rozpoczęcia nauki w wieku sześciu lat wprowadzono w 2009 roku. Wtedy zaczęła obowiązywać nowa podstawa programowa, dostosowana do możliwości zdobywania wiedzy przez sześciolatków.

Nasza placówka również włączyła się w przygotowania do przyjęcia najmłodszych do grona uczniów naszej szkoły. Dostosowano  szkołę, by spełniała warunki umożliwiające rozpoczęcie nauki przez sześciolatki. Do potrzeb rozwojowych najmłodszych dostosowano świetlicę szkolną, do której zakupiono zabawki w ramach programu „Radosna szkoła”, a do biblioteki zakupiono literaturę dla najmłodszych. Stwarzając odpowiednie warunki edukacyjne i rekreacyjne dla najmłodszych, do klas zakupiono dywaniki, ławki szkolne i krzesełka oraz stworzono tzw. kąciki zabaw, a toaletę wyposażono w odpowiednie sanitariaty. Dziecko ma również możliwość pozostawienia w szkole (w klasowych szafkach) części materiałów dydaktycznych.

Co roku organizujemy spotkania z rodzicami i ich pociechami. Rodzice zostają zapoznani z działalnością szkoły, możliwością korzystania przez dzieci ze świetlicy i stołówki oraz biblioteki.  Dyrekcja prezentuje rodzicom zaplecze szkoły, a dzieci pod opieką nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej atrakcyjnie spędzają czas wolny.

Każdego roku, wiosną, organizujemy dzień otwarty dla przedszkolaków. Grupy starszaków wraz z opiekunem przychodzą do szkoły, by uczestniczyć w autentycznej lekcji. Mają okazję zwiedzić szkołę, zasiąść w szkolnej ławce, odpowiedzieć na pytania, wykonać proste zadania pod okiem starszych kolegów – uczniów klasy III.

W całym roku szkolnym ma miejsce w naszej szkole wiele interesujących akcji. Organizujemy sporo imprez okolicznościowych dla dzieci, jak również przygotowujemy uczniów do wystąpień na akademiach i konkursach. Tradycją naszej szkoły jest to, że przedszkolaki są stałymi gośćmi zapraszanymi na nasze przedstawienia, np. bożonarodzeniowe „Jasełka”.

Warto dodać, że posiadamy bogate zaplecze dydaktyczne oraz wykwalifikowanych nauczycieli, zatem mamy nadzieję, że rodzice zdecydują się zapisać sześciolatka do naszej szkoły i będą zadowoleni z tego wyboru.

Serdecznie zapraszamy

 


Prezentacja

 

 

 

Mam sześć lat

 

Mam sześć lat


Idę do szkoły!

Informacje dla rodziców