ulti Clocks

Ulti Clocks content

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
25 Września 2022
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek,
Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas,
Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus,
Świętopełk, Wincenty, Władysław,
Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 98 dni.
Zodiak: Waga
Start Biblioteka
Biblioteka PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2022/2023


BIBLIOTEKA


poniedziałek

 

8.45 - 10.30

11.30 - 12.30


wtorek


08.00 - 12.30

13.30 - 14.00

 

środa

 

11.30 - 12.30

13.35 - 14.20


czwartek


11.30 - 13.30


piątek

 

08.00 - 09.30

10.45 - 12.45


 

 

1. REGULAMIN PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. Więcej ...

 

2. REGULAMIN WYPOŻYCZALNI I CZYTELNI. Więcej ...

 

3. REGULAMIN WYPOŻYCZANIA I UDOSTĘPNIANIA BEZPŁATNYCH

PODRĘCZNIKÓW (MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH) UCZNIOM. Więcej ...

 

 

Rok szkolny 2017/2018


 

 

 

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Garść misiowych faktów

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
To historia, a jak jest dzisiaj?

NASZE MISIE, MIŚKI, MISIACZKI

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was ma swojego ulubionego Pluszowego Misia.

Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko.

Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu.

Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata: Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek. Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków (np. Barnaba), a może to być Miś zupełnie bez imienia.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. 

W październiku z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka również włączyła się w świętowanie i z tej okazji ogłoszono konkursy.

Uczniowie klas I-III wykonywali laurki dla biblioteki, zaś uczniowie klas starszych mieli za zadanie zaprojektować logo biblioteki szkolnej.

Wyniki  konkursów:

„Logo biblioteki”

I MIEJSCEALICJA PRZYBYSŁAWSKA

II MIEJSCE: MILENA GASZKA

III MIEJSCE: MARTYNA PRUSOWSKA

UDZIAŁ: JULIA CZAJKA, KL. IV MARCIN PIECZKA

„Laurka  dla  biblioteki”

I MIEJSCE:   JACEK REGUŁA, KL

II MIEJSCE:  ALICJA MANDRYSZ, KL. I

III MIEJSCE: OLIMPIA  RATAJSKA, KL. III a

WYRÓŻNIENIE: LAURA  MAGNOWSKA, KL.I

ZUZANNA  ROTH,  KL. III

PAULINA  GLENC,       KL. I

ALEKSANDER  TOSIK,   KL. I

UDZIAŁ: SZYMON  UTRATA,    KL. III

BARTOSZ  GAJDA,    KL. III a

RAFAŁ  SZYMICZEK, KL. I

OLIWIA  RYSZKA,    KL. I

NATALIA  JANYGA,   KL I

WIKTORIA  KUSZ,    KL. I

WIKTORIA  ŚLĘCZKA, KL. I

KATARZYNA  HAJDUCZEK, KL.I

NICOLA  HIMMEL,  KL. II

Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 


 

 

 

Rok szkolny 2016/2017


 

Podobnie jak rok temu, punktualnie o  godzinie 10.00  wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się na boisku szkolnym. Dzieci dowiedziały się, że biorą udział w ogólnopolskim biciu rekordu czytania w jednym momencie. Następnie wszyscy ustawili się w napis:  "SP 3" i jednocześnie czytali przyniesione z domu swoje ulubione książki, uczniowie również wymieniali się książkami między sobą.


Wspólne czytanie poprzedzone było  przedstawieniem, które przygotowali studenci Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie w ramach współpracy między naszą szkołą a szkołą wyższą wspólnie z koordynatorem tych działań dr hab. Izabelą Łuc . Nosiło ono tytuł „Warto czytać bajki” i oczywiście propagowało czytelnictwo.

 

NAJLEPIEJ CZYTAJĄCA KLASA


I MIEJSCE: KL. I

II MIEJSCE: KL. III a

III MIEJSCE: KL. III b

IV MIEJSCE: KL. IV

V MIEJSCE: KL. II a

VI MIEJSCE: KL. V a

VII MIEJSCE: KL. II b

VIII MIEJSCE: KL. V b

IX  MIEJSCE: KL. VI„NAJLEPSZY CZYTELNIK  KLASY”

Kl I:

I MIEJSCE: Himmel Nicola  – 33 książek                                              

II MIEJSCE: Sowa Natalia – 20 książek

III MIEJSCE: Dziwisz Kami – 17 książek

Kl II a:

I MIEJSCE:  Cieślewska Nikola, Bartłomiej Manderla,

Jakub Zając – 10 książek

II MIEJSCE: Roth Zuzanna – 9 książek

III MIEJSCE:Szymura Dawid  –   8 książek

Kl II b:

I MIEJSCE:  Zakowicz Karolina  – 18 książek

II MIEJSCE: Urbas Julia – 14 książek

III MIEJSCE: Brawańska Zuzanna  – 13 książki

KL III a:

I MIEJSCE:  Chlebisz Partycja  – 31 książki

II MIEJSCE:  Kubek Maria – 20 książek

III MIEJSCE: Pieczka Marcin – 18 książek

KL III b:

I MIEJSCE: Czajka Julia – 28 książek

II MIEJSCE: Malczok Julia – 19 książek

III MIEJSCE: Zaleśna Daria - 18 książek

KL IV:

I MIEJSCE: Jarosz Agata –  34 książki

II MIEJSCE: Skiba Wojciech – 16 książek

III MIEJSCE: Swoboda Sonia, Winkler Marlena – 14 książek

KL Va:

I MIEJSCE: Urbas Martyna – 13 książek

II MIEJSCE: Słomian Artur – 10 książek

III MIEJSCE: Czarnocka Konstancja, Żymełka Wiktoria   – 6 książek

KL Vb:

I MIEJSCE:  Adamczyk Dominik – 8 książek

II MIEJSCE: Bizoń Natalia, Piechota Kamil – 6 książek

III MIEJSCE: Botorek Emilia, Bukowski Szymon, Kowalski Marcin,

Morawiec Bartosz, Połednik Magdalena – 11 książek

KL VI:

I MIEJSCE:  Paweł Skiba  – 26 książek

II MIEJSCE: Prusowska Martyna – 10 książek

III MIEJSCE: Patrycja Kolarczyk, Gaszka Milena  – 9 książek

 

KONKURS:

„NAJLEPSZY CZYTELNIK  SZKOŁY”

KLASY I-III


I miejsce: NICOLA HIMMEL, kl. I - 33 przeczytane książki

II miejsce: JULIA CZAJKA, kl. III b - 28 przeczytanych książek

III miejsce: NATALIA SOWA, kl. I, MARIA KUBEK kl. III a -  20 przeczytanych książek


KLASY IV-IV


I miejsce: AGATA JAROSZ, kl. IV - 34 przeczytane książki

II miejsce: PAWEŁ SKIBA, kl. VI - 17 przeczytanych książek

III miejsce: WOJCIECH SKIBA, kl. IV - 16 przeczytanych książek

 


ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU  CZYTELNICZEGO

„JAK CZYTAMY”


I MIEJSCE: kl. III - 266 przeczytanych książek, średnia na 1 ucznia: 15

II MIEJSCE: kl. VI - 213 przeczytanych książek, średnia na 1 ucznia: 10

kl. II b - 176 przeczytane książki, średnia na 1 ucznia: 10

III MIEJSCE: kl. III - 139 przeczytanych książek, średnia na 1 ucznia: 6,3 

 

 

 

Baśnie, naturalnie

 

Uczniowie klas I-VI wzięli udział w szkolnym etapie ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Baśnie, naturalnie!" będącym zaproszeniem dzieci do świata baśni. Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać pracę plastyczną, będącą interpretacją wybranej baśni z wykorzystaniem materiałów naturalnych takich jak: patyki, drobne kamyczki, muszelki, cekiny czy ziarna. Nasi artyści z wielkim zaangażowaniem podjęli się tego wcale nie łatwego zadania, a jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzców.Ocena prac odbyła się w kategoriach wiekowych:

Uczniowie klas I-III – I kategoria

Uczniowie klas IV-VI – II kategoria


 

ZWYCIĘZCY W KATEGORII KLAS I-III:

I miejsce:

Cichy Bartosz, kl. III b

Kurka Martyna, kl. III b

II miejsce:

Seget Martyna, kl. III b

Kubek Maria, kl. III a

III miejsce:

Zaleśny Dawid, kl. I

Ratajska Olimpia, kl. II a 

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE

Kołodziej Nadia, kl. I

Hetmaniok Milena, kl. I

Gajda Bartosz, kl. II a

Gruszka Zofia, kl. II b

Mandrysz Paweł, kl. II b

Zaleśna Daria, kl. III a 

ZWYCIĘZCY W KATEGORII KLAS IV-VI:

I miejsce:

Makoś Karolina, kl. IV

II miejsce:

Jarosz Agata, kl. IV

III miejsce:

Winkler Marlena, kl. IV

Przybysławska Alicja, kl. VI 

Rok szkolny 2015/2016


10 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski czytali książki w wybranych miejscach.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że młodzież chce czytać. 
Wspólnie stworzyły masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę,
która spotkała się z ogromnym entuzjazmem młodzieży.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Również nasza szkoła wzięła udział  akcji. Uczniowie do niej byli przygotowywani od kilku dni,  już wcześniej przynieśli do szkoły swoje ulubione książki,  które wspólnie z nauczycielem i kolegami czytali i przeglądali na zajęciach.

W dniu akcji zgromadziliśmy się wszyscy na boisku szkolnym, gdzie zapoznano dzieci z wynikami badań raportu o stanie czytelnictwa BN,  wszyscy uczniowie zadeklarowali, że aktywnym czytaniem  wpłyną na poprawę wyników czytelniczych w Polsce.

Dzieci dowiedziały się, że biorą udział w ogólnopolskim biciu rekordu czytania w jednym momencie. Następnie każdy uczeń przez 15 minut czytał swoją książkę, uczniowie również wymieniali się książkami między sobą.

Akcja dzieciom bardzo przypadła do gustu i na pewno podobne będą w przyszłości realizowane w naszej szkole.


Konkursy:


Czytelnictwo w klasach I-VI. Więcej

Najlepszy czytelnik szkoły. Więcej

 


W październiku z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka również włączyła się w świętowanie i z tej okazji ogłoszono konkursy.

Uczniowie klas I-III wykonywali laurki dla  biblioteki, zaś uczniowie klas starszych mieli za zadanie zaprojektować logo biblioteki szkolnej.

Wyniki  konkursów:

„Logo biblioteki”

I MIEJSCE:    ALICJA PRZYBYSŁAWSKA, KL. VI                                                                                II MIEJSCE: MILENA GASZKA, KL. VI                                                                                          III MIEJSCE: MARTYNA PRUSOWSKA, KL. VII                                                                   UDZIAŁ: JULIA CZAJKA, KL. IV                                                                                                          MARCIN PIECZKA, KL. IV a

„Laurka  dla  biblioteki”

I MIEJSCE:   JACEK REGUŁA, KL I                                                                                               II MIEJSCE:  ALICJA MANDRYSZ, KL. I                                                                              III MIEJSCE: OLIMPIA  RATAJSKA, KL. III a                                                            WYRÓŻNIENIE: LAURA  MAGNOWSKA, KL.I                                                               ZUZANNA  ROTH,  KL. III                                                                                                            PAULINA  GLENC,       KL. I                                                                                              ALEKSANDER  TOSIK,   KL. I                                                                                               UDZIAŁ: SZYMON  UTRATA,    KL. III                                                                                    BARTOSZ  GAJDA,    KL. III a                                                                                                             RAFAŁ  SZYMICZEK, KL.  OLIWIA  RYSZKA,    KL. I                                                  NATALIA  JANYGA,   KL IWIKTORIA  KUSZ,    KL.                                                    WIKTORIA  ŚLĘCZKA, KL. I                                                                                 KATARZYNA  HAJDUCZEK, KL.                                                                                             NICOLA  HIMMEL,  KL. II

Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!