ulti Clocks

Ulti Clocks content

Aktualności


Dzisiaj jest: Sobota
23 Października 2021
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,
Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor,
Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.
Zodiak: Waga

Sondy

Do czego używasz Joomla!?
 
Start „Mam prawo do emocji”
„Mam prawo do emocji” PDF Drukuj Email

 

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU – „MAM PRAWO DO EMOCJI”


W tradycję naszej szkoły wpisała się już organizacja wojewódzkiego konkursu dotyczącego praw dziecka. Tegoroczny konkurs nosił tytuł „Mam prawo do emocji” i był nawiązaniem do trudnej sytuacji pandemicznej, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Czas przymusowej izolacji od szkoły i rówieśników okazał się szczególne trudny dla dzieci. Dlatego właśnie tematyka tegorocznej edycji naszego konkursu skupiła się wokół praw i emocji dziecka w czasie pandemii.   Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych (IV – VI i VII – VIII) i miał na celu uświadomienie uczniom, że prawem dziecka jest również prawo do przeżywania i wyrażania trudnych emocji. Uczestnicy w formie komiksowej historyjki mieli szansę wyrazić swoje uczucia i opowiedzieć o tym, których ze swoich praw zostali pozbawieni w związku z epidemią koronawirusa. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny, łącząc w sobie rozwijanie umiejętności plastycznych, podnoszenie świadomości społecznej oraz umiejętności formułowania krótkich komunikatów.


Ze względu na spore zainteresowanie konkursem i wysoki poziom nadesłanych komiksów, komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych prac. Ostatecznie laureatami konkursu zostali:


KATEGORIA KLAS IV – VI

I miejsce – Justin Trzeciak (SP im. św. Kazimierza w Mszanie)

II miejsce – Maja Sułkowska (SP nr 20 Jaworzno)

III miejsce – Patryk Kwiatkowski (SP nr 20 Jaworzno)


KATEGORIA KLAS VII – VIII

I miejsce -  Agata Jarosz (SP nr 3 w Pszowie), Patrycja Pencak (PSP nr 3 w Brzesku)

II miejsce – Hanna Osyba ( PSP nr 3 w Brzesku)

III miejsce – Maciek Głazik (SP nr 3 w Pszowie)


Laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. Zapraszamy do udziału kolejnej edycji.