ulti Clocks

Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,
Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor,
Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.

Sondy

Do czego używasz Joomla!?

Start „Mam prawo do emocji”
„Mam prawo do emocji” PDF Drukuj Email

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU – „MAM PRAWO DO EMOCJI”

W tradycję naszej szkoły wpisała się już organizacja wojewódzkiego konkursu dotyczącego praw dziecka. Tegoroczny konkurs nosił tytuł „Mam prawo do emocji” i był nawiązaniem do trudnej sytuacji pandemicznej, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Czas przymusowej izolacji od szkoły i rówieśników okazał się szczególne trudny dla dzieci. Dlatego właśnie tematyka tegorocznej edycji naszego konkursu skupiła się wokół praw i emocji dziecka w czasie pandemii.   Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych (IV – VI i VII – VIII) i miał na celu uświadomienie uczniom, że prawem dziecka jest również prawo do przeżywania i wyrażania trudnych emocji. Uczestnicy w formie komiksowej historyjki mieli szansę wyrazić swoje uczucia i opowiedzieć o tym, których ze swoich praw zostali pozbawieni w związku z epidemią koronawirusa. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny, łącząc w sobie rozwijanie umiejętności plastycznych, podnoszenie świadomości społecznej oraz umiejętności formułowania krótkich komunikatów.

Ze względu na spore zainteresowanie konkursem i wysoki poziom nadesłanych komiksów, komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych prac. Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

KATEGORIA KLAS IV – VI

I miejsce – Justin Trzeciak (SP im. św. Kazimierza w Mszanie)

II miejsce – Maja Sułkowska (SP nr 20 Jaworzno)

III miejsce – Patryk Kwiatkowski (SP nr 20 Jaworzno)

KATEGORIA KLAS VII – VIII

I miejsce -  Agata Jarosz (SP nr 3 w Pszowie), Patrycja Pencak (PSP nr 3 w Brzesku)

II miejsce – Hanna Osyba ( PSP nr 3 w Brzesku)

III miejsce – Maciek Głazik (SP nr 3 w Pszowie)

Laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. Zapraszamy do udziału kolejnej edycji.