ulti Clocks

Ulti Clocks content

Aktualności


Dzisiaj jest: Sobota
10 Grudnia 2022
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec
Start 2021/2022
rok szkolny 2021/2022 PDF Drukuj Email
Lekturki spod chmurki

Czytam z klasą lekturki spod chmurki. Klasy 2a, 3a, 3b zakończyły przygodę z I modułem programu pt. "Podróże małe i duże". W ramach realizowanego modułu uczniowie omówili jedną z przygód Małej reporterki Neli Ćwiek pt. Nela na kole podbiegunowym oraz przygody Lampo " O psie który jeździł koleją. Założyliśmy lekturniki i wykonaliśmy wiele zadań nawiązujących do lektur.

Świąteczne przedstawienie


 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Życzliwości


 

W listopadzie w szkole obchodzono Światowy Dzień Życzliwości. W klasach odbyły się zajęcia dot. dbania o prawidłowe relacje z innymi, bycie dobrym i uprzejmym, pomagania sobie wzajemnie. Uczniowie kl.1-3 wykonali piękne prace plastyczne, które ozdobiły naszą szkołę. W grudniu w ramach kontynuacji Dnia Życzliwości wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wykonali przepiękny, kolorowy i bardzo długi "Szkolny łańcuch życzeń", który zawieszony został na wszystkich piętrach w szkole. Wspólne dzieło na pewno jeszcze bardziej zintegrowało społeczność szkolną.

 

Mikołajki


6 grudnia dzieci spotykały się z Mikołajem, który wręczył im słodkie upominki


"BohaterOn w Twojej szkole"

 

BohaterON w Twojej Szkole to projekt, którego celem jest promowanie historii Polski XX wieku oraz upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego. Twórcy projektu przygotowali  materiały edukacyjne i scenariusze zajęć, z myślą o potrzebach dzieci i młodzieży na poszczególnych etapach kształcenia, które stanowiły ciekawe urozmaicenie zajęć.

Projekt był  realizowany na lekcjach historii w klasach V – VIII.

Zobacz więcej»

Święto Niepodległości

 

W poniedziałek 8 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie, które ukazało dzieciom najważniejsze wydarzenia z historii Polski od rozbiorów, aż do czasów I wojny światowej. 

Zwieńczeniem uroczystości był koncert patriotyczny wykonany przez zespół wokalny z naszej szkoły.

 

 

Wycieczka do Krakowa

 

28 października uczniowie klasy piątej i szóstej poznali historię  i zabytki Krakowa.

 

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2021

 

Za nami Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2021. Jest to inicjatywa w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.W 2020 r. Polska była jednym z jej liderów. Akcja jest dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Nasza szkoła również wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania i dodała swoją aktywność do mapy.


Uczniowie wszystkich klas mogli w tym czasie w ciekawy i przyjemny sposób uczyć się programowania.

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

 


W naszej szkole corocznie obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, dlatego też z tej okazji 13 października odbyła się uroczysta akademia.

Zespół teatralny pod kierunkiem opiekuna pani mgr Agnieszki Chromik przygotował scenki z życia szkoły, by ukazać w humorystyczny sposób, jak trudna jest praca nauczyciela. Parodie zachowań nauczycieli rozśmieszyły wszystkich, doprowadzając do salw śmiechu niejednego nauczyciela. Oprawę muzyczną na akademię przygotowała pani mgr Elwira Banaś. Samorząd uczniowski, składając życzenia wszystkim pracownikom, wręczył przygotowane na tę uroczystość słodkie upominki.

  

 


Sprzątanie Świata

 

W piątek 1.10.2021 uczniowie klas V - VIII wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata.

Klasy V i VI sprzątały obejście wokół straży. Natomiast klasy VII- VIII sprzątały ul. Grota Roweckiego i teren przy lesie.

 

 

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBC

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

 

 


Dzień Języków Obcych przypada 26 września. Święto ma na celu ukazanie jak ważne jest uczenie się języków oraz promowanie wśród młodych ludzi różnorodności językowej.

W poniedziałek 27 września uczniowie naszej szkoły z tej okazji mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą języków obcych rozwiązując quizy, tworząc plakaty w programie graficznym oraz prezentacje multimedialne. Było również śpiewanie piosenek i malowanie twarzy dla chętnych. Uczniowie podczas lekcji języka angielskiego przygotowali flagi oraz motylki i rączki w kolorach wybranych przez siebie państw, które później zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym.


 

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022


dla pierwszoklasistów odbyło się 1 września o godzinie 9.30. na sali

gimnastycznej. Pozostali uczniowie spotkali się z wychowawcami w

klasach 

 

 

Świąteczne przedstawienie

Zobacz więcej»


Światowy Dzień Życzliwości

 

W listopadzie w szkole obchodzono Światowy Dzień Życzliwości. W klasach odbyły się zajęcia dot. dbania o prawidłowe relacje z innymi, bycie dobrym i uprzejmym, pomagania sobie wzajemnie. Uczniowie kl.1-3 wykonali piękne prace plastyczne, które ozdobiły naszą szkołę. W grudniu w ramach kontynuacji Dnia Życzliwości wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wykonali przepiękny, kolorowy i bardzo długi "Szkolny łańcuch życzeń", który zawieszony został na wszystkich piętrach w szkole. Wspólne dzieło na pewno jeszcze bardziej zintegrowało społeczność szkolną.

 

 

Mikołajki


6 grudnia dzieci spotykały się z Mikołajem, który wręczył im słodkie upominki 

"BohaterOn w Twojej szkole"

 

BohaterON w Twojej Szkole to projekt, którego celem jest promowanie historii Polski XX wieku oraz upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego. Twórcy projektu przygotowali  materiały edukacyjne i scenariusze zajęć, z myślą o potrzebach dzieci i młodzieży na poszczególnych etapach kształcenia, które stanowiły ciekawe urozmaicenie zajęć.

Projekt był  realizowany na lekcjach historii w klasach V – VIII.

Zobacz więcej»

 

Święto Niepodległości

 

W poniedziałek 8 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie, które ukazało dzieciom najważniejsze wydarzenia z historii Polski od rozbiorów, aż do czasów I wojny światowej. 

Zwieńczeniem uroczystości był koncert patriotyczny wykonany przez zespół wokalny z naszej szkoły.

 

 


 

Wycieczka do Krakowa

 

28 października uczniowie klasy piątej i szóstej poznali historię  i zabytki Krakowa.

 


 

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2021

 

Za nami Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2021. Jest to inicjatywa w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.W 2020 r. Polska była jednym z jej liderów. Akcja jest dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Nasza szkoła również wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania i dodała swoją aktywność do mapy.


Uczniowie wszystkich klas mogli w tym czasie w ciekawy i przyjemny sposób uczyć się programowania.

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

 


W naszej szkole corocznie obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, dlatego też z tej okazji 13 października odbyła się uroczysta akademia.

Zespół teatralny pod kierunkiem opiekuna pani mgr Agnieszki Chromik przygotował scenki z życia szkoły, by ukazać w humorystyczny sposób, jak trudna jest praca nauczyciela. Parodie zachowań nauczycieli rozśmieszyły wszystkich, doprowadzając do salw śmiechu niejednego nauczyciela. Oprawę muzyczną na akademię przygotowała pani mgr Elwira Banaś. Samorząd uczniowski, składając życzenia wszystkim pracownikom, wręczył przygotowane na tę uroczystość słodkie upominki.

  

 

 

Sprzątanie Świata

 

W piątek 1.10.2021 uczniowie klas V - VIII wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata.

Klasy V i VI sprzątały obejście wokół straży. Natomiast klasy VII- VIII sprzątały ul. Grota Roweckiego i teren przy lesie.

 

 

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

 

 


Dzień Języków Obcych przypada 26 września. Święto ma na celu ukazanie jak ważne jest uczenie się języków oraz promowanie wśród młodych ludzi różnorodności językowej.

W poniedziałek 27 września uczniowie naszej szkoły z tej okazji mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą języków obcych rozwiązując quizy, tworząc plakaty w programie graficznym oraz prezentacje multimedialne. Było również śpiewanie piosenek i malowanie twarzy dla chętnych. Uczniowie podczas lekcji języka angielskiego przygotowali flagi oraz motylki i rączki w kolorach wybranych przez siebie państw, które później zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym.


 

 

 

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022


dla pierwszoklasistów odbyło się 1 września o godzinie 9.30. na sali

gimnastycznej. Pozostali uczniowie spotkali się z wychowawcami w

klasach


 

 

Poprawiony: piątek, 08 lipca 2022 07:38